Наместо свадба следеше катастрофа – Марија видела папка во компијутерот на својот вереник, поради што веднаш ја откажала свадбата

На TikTok, Марија го сподели своето искуство со своите придружници и воодушеви многумина со она што го откри. Колку секој од нас всушност го познава својот партнер и колку сме сигурни дека токму тоа е личноста со која сакаме да го поминеме остатокот од животот? Марија (25) мислеше дека ја нашла љубовта за која отсекогаш сонувала – некој кој ќе ги чува сите нејзини стравови и тајни, кој ќе и биде несебична потпора и ќе и дава внимание и нежност до крајот на животот.

Сè и било совршено, исто како во бајките, па кога тој ја замолил да се омажи за него, таа без двоумење се согласила. Свадбата беше закажана, поканите беа испратени, а подготовките беа во полн ек. Меѓутоа, еден ден, непосредно пред свадбата, Марија случајно здогледала засега непозната папка на компјутерот на нејзиниот иден сопруг.

Кога го погледна, имаше што да види. Тој шок ќе го памети цел живот. Некои работи се непростливи Барајќи нешто поврзано со свадбата, наидов на таа папка. Мислев дека е празна, па го отворив за секој случај да видам дали можам да ја избришам. Внатре имаше експлицитни фотографии ни помалку ни повеќе, туку од моите сестри и деловните партнери на мојот вереник. Бев згрозена, шокирана, тажна, светот ми се сруши – го раскажа своето искуство Марија, храбро споделувајќи ја оваа нималку пријатна приказна со своите придружници на TikTok.

25-годишната жена веднаш ја раскинала свршувачката и ја откажала венчавката. Придружниците на Марија сочувствувале со неа и ѝ испратиле зборови на поддршка во коментарите. Подобро од развод, мила, се спаси! – ѝ рекол една придружничка, додека имало и такви кои имале слични искуства.

Мене ми се случи истото, два месеци пред закажаната свадба го најдов неговиот телефон. Тие пораки целосно ме уништија – се пожали еден корисник на TikTok. Жал ми е што ти го кажувам ова, но ти го избегна куршумот! – ѝ кажала друга жена кога ја видела нејзината приказна. Марија продолжи да ги објавува своите искуства на TikTok.

Терапевтот ми рече дека не смеам да се обвинувам себеси за неговите постапки. Тие лаги не започнаа од денот кога ме запозна. Тие траат цел живот и тоа нема да се промени – напишала Марија Кога ќе се сетам на мојот поранешен свршеник, прво помислувам дека ништо не сум изгубил откако сум 4 години помлад од него. Покрај тоа, патував во многу земји, а се уште планирам да патувам низ светот – додаде таа.

@lifebymaria his response was all the closure I needed #brokenengagement #healingjourney #healingtok #breakup #breakuptiktok #exfiancé #relationships #exboyfriend #fyp ♬ original sound – unhaving ;