„Направив СТРАШНА грешка, дури на крајот дознав“: Невестата мораше да ја прекине свадбата, ова се уште не е видено!

Видеото со денови кружи на интернет, а луѓето не можат да поверуваат дека невестата навреме не забележала дека нешто не е во ред со нејзиниот фустан. „Направив СТРАШНА грешка, штотуку сфатив на КРАЈОТ“: Невестата мораше да ја прекине свадбата, ова се уште не е видено!

Видеото за само неколку дена насмеа над 30 милиони луѓе, а прикажува збунета невеста која среде свадба морала да земе микрофон и да побара помош за венчаницата.

Непосредно пред да мора да каже „да“, невестата се сетила дека и недостига дел од венчаницата. Кога стигнав до самиот крај, сфатив дека ми недостига половина од венчаницата – изјави Беки Џефрис, креаторката на дигитални содржини од Дубаи.

„Најдоброто нешто за мене е што не се извини. Тоа е нејзин ден и има право на што било“, „Но како на сите им застана срцето кога рече дека направила страшна грешка“, „Можете да видите како младоженецот воздивна на олеснување.“ се само дел од коментарите на ова урнебесно видео.

@jetsetbecks Pardon the interruption but priorities. #fyp #weddingtiktok #weddingday #weddingdress #marriage #marriagecomedy #bride #couplestiktok #truestory #marriedlife #husbandwife @sheriffayed ♬ original sound – Becky Jefferies