Најбогатото КУЧЕ на светот: Носи дијаманти и облека од 8 МИЛИОНИ динари, само да видите што „вози“ (ВИДЕО)


Дали би издвоиле 56.000 динари за играчка за вашето сакано куче? Колку и да го сакате, одговорот веројатно е не. Сепак, тоа за Австралијката Алина Мајклс, не е проблем. За својата седумгодишна пудлица Коко, оваа Сиднејка троши вистинско богатство. Коко има над 100 здолништа за стилизирање и добива слатки, играчки и облека во вредност од 400 фунти секој месец.

Во нејзиниот плакар можете да најдете парчиња од брендовите Гучи и Луј Витон, а Алина проценува дека плакарот на нејзиното милениче чини најмалку двојно повеќе од нејзиниот. Ова среќно кученце не е облечено само за да импресионира – и јаде со стил, од чинии за кучиња од брендот „Тифани“, кои чинат нешто повеќе од 22.000 динари или над 160 фунти.

Коко е моето крзнено бебе и таа го заслужува целиот свет. Потрошив илјадници во моментот, но едноставно сакам да ја облекувам во облеката што ја сакам. Таа има фустани, џемпери, ремени, ѓердани и цветни круни. Таа има над 500 предмети во нејзината гардероба. Таа има ланче „Тифани“ кое чини 312 фунти, како и костим за капење „Версаче“ од 140 фунти и машна од пеперутка „Гучи“ што чини 112 фунти – признала Алина.

Се чини дека Коко, како и другите кучиња, не е голем љубител на шетањето, па наместо тоа со своето мало „ламборџини“ се вози низ дворот. Нејзината гардероба е во 4 плакари, а од другиот инвентар за домаќинството Коко има и 14 кревети, па секоја вечер избира во кој од нив да спие. Главен настан на годината за Коко и Алина се нејзините роденденски забави кои ги прославува со пријателите – другите познати кученца од Инстаграм.

Кокине забавите кои секогаш се тематски бараат многу планирање. Почнувам да штедам за нив од претходната година – рече Алина и додаде: Претходните години имавме професионална балерина која танцуваше во џиновска топка, аниматор на балони кој дизајнираше балони за сите кучиња и луѓе присутни, како и фото кабина.

Семејството и пријателите често се шокирани од тоа колку Алина троши на Коко, но и покрај нивната загриженост, Алина и нејзиниот сопруг Сармен не планираат да престанат. Иако претерувам со моето куче, од нејзините забави до нејзината гардероба, се чувствувам како да не трошам повеќе отколку што би трошел мојот родител – се правда таа.
Погледнете што вози ТУКА