Најголемиот кошмар на секоја НЕВЕСТА: Како би реагирале кога вашиот гостин би дошол вака облечен на вашата Свадба?

И покрај сето горенаведено, многумина сè уште го прекршуваат златното правило кое значи дека само невестата треба да биде во бело на нејзината свадба. Една девојка штотуку се пожали на TikTok, тврдејќи дека присуствувала на сцена на свадбата на нејзината сестра што воопшто не и се допаѓала.

Имено, на една гостинка едноставно не и било грижа, бидејќи виралното видео на TikTok откри што носела на свадбата. Со бели високи потпетици и прекрасни цвеќиња околу пределот на полоњата, жената лесно може да се помеша со невеста.

Всушност, во делот за коментари имаше многумина кои се уверија дека таа навистина се омажила за љубовта на својот живот. „Оваа сурова личност која бара внимание носеше бел фустан со вез на свадбата на сестра ми“, напиша ужасната учесничка со вирално видео.

Иако се шпекулираше дека личноста едноставно ја измислила приказната и дека русокосата е навистина млада, еден учесник на големиот ден го потврди тоа: „Како братучед кој бил на свадбата, можам да гарантирам дека тоа е 100% вистина. ”

Како би реагирале ако сте вие во ваква ситуација?

@kennedymarks #duet with @imlostplsfindme ♬ Habibi (Albanian Remix) – Ricky Rich & Dardan