НАЈЛУДИОТ ТИКЕТ НА СИТЕ ВРЕМИЊА: Човек напишал само два натпревари и стана богат како никој пред него

ОБЛОЖУВАНИТЕ може да предизвикаат зависност, но еден среќен добитник никогаш повеќе нема да мора да влезе во нив.

Во викендот зад нас, најсилната лига во светот во американскиот фудбал, НФЛ ги прими учесниците на овогодинешниот Супер Боул.

Секако, тој настан, најгледан во Соединетите Американски Држави, а доста следен и во остатокот од светот, си ги „повикува“ бројните љубители на обложување, но не сите чекаат да дојде самиот Супербоул, но некои се обложуваат и за тоа кој ќе биде во него.да учествува.

И, еден од оние кои го направија тоа стана убава, прилично богата.

На тикетот стави само два пара, односно два натпревари кои одлучуваа кој ќе оди во големото финале на НФЛ.

Но, тој не се обложил на класичен начин, „на конечниот исход“, односно кој ќе напредува, туку тој човек посочи какви ќе бидат точните резултати од натпреварите.

И, како што ставила тикет дека Синсинати Бенгалс ќе ги изненади Канзас Сити Чифс и ќе ги победи со 27:24, а дека Лос Анџелес Рамс ќе го совлада Сан Франциско Фуртинерс со 20:17…


.. и наведените натпревари завршиле со тие резултати, облог од 20 долари на тој човек му донел, со квота од 28.950, добивка од цели 579.020 американски долари.

Ова е сензационална победа сама по себе, но за навивачите на НФЛ е уште поневеројатно со оглед на тоа како се одвиваа работите на тие натпревари.

На крајот на краиштата, погледнете сами што се случи во победата на Синсинати над Канзас Сити…

Да потсетиме, 56. Супербол ќе се игра во понеделник на 14 февруари, половина час по полноќ по наше средноевропско време на стадионот „Софи“ во Инглвуд, Калифорнија. Покрај Лос Анџелес Рамс, нивните градски ривали ги играат своите игри таму.Полначи.