Невестата не можела да им поверува на сопствените очи кога видела во што дошол нејзиниот вереник на свадбата!

Младоженецот ги изнервирал не само роднините туку и невестата кога на сопствената свадба се појавил исклучително лежерно облечен. Тој отиде до олтарот во фармерки и апостолки. Најдобриот пријател на невестата објави видео од настанот на TikTok „Непочитување на девојката“
Младиот човек се појавил во маица, фармерки и апостолки.

Изгледаше дека не е сигурен што прави овде – го критикуваат корисниците на TikTok. Снимката е прегледана над 1,6 милиони пати. Не го разбирам целосно неговиот начин на размислување. Сигурно и го уништил денот на оваа девојка“, читаме во коментарите. Додека младоженецот во тесна црна маичка гордо одеше до олтарот, неговата идна сопруга, 16-годишната Кетрин, тој ден се одлучe за голема бела венчаница која ја нагласува половината и има вез со тантела.

Нејзината пријателка открила и дека Кетрин пред шест месеци рекла дека „никогаш нема да се заљуби“. Во меѓувреме, нејзината врска со „нешалантно“ облечениот млад човек траеше само два месеци. Сега тие се и маж и жена. Корисниците на Интернет исто така имаа многу коментари за овој факт. “Два месеци? Дефинитивно не е доволно за брак! Па дури и во тие години” – забележува еден од нив.

Според англискиот закон, бракот станува легален кога парот ќе наполни 16 години, а нивните родители ќе дадат согласност. Сите зборуваат за апостолките, а таа има 16 години и се мажи. Возраста на парот предизвика исто толку контроверзии како и несреќниот стајлинг на младоженецот. „Кажи што сакаш, но и таа не изгледа среќна на овие фотографии“, гласеше еден од коментарите.

“Да ја прескокнеме оваа облека, погледнете го нејзиното лице во ова видео. Таа умира од срам”, додал друг корисник. „Леле, рибата веќе се кае“ – резимирано.