Нивниот автомобил паднал од мост висок 9 метри, брзата реакција на мајката го спасила осуммесечното дете

Џенифер Данкан (23) возела кон Вако, Тексас, кога доживеала помал судар. Таа го запрела автомобилот, го извлекла својот осуммесечен син Даниел од автомобилското седиште и застанала настрана – на место за кое верувала дека е безбедно – чекајќи прва помош. Потоа друго возило удрило во едно од паркираните возила, туркајќи го автомобилот право кон Џенифер и осуммесечниот Даниел. Автомобилот удрил во мајката и синот, по што тие паднале од мостот.

Додека Џенифер и Даниел летаа низ воздухот кон асфалтот 9 метри под нив, Џенифер го прегрна својот син, со што го заштити неговото мало тело од удар. „Мојата главна грижа беше да го заштитам, да бидам сигурна дека ќе биде добро“, рече Џенифер. „Во моментот кога сфатив дека паѓаме, се обидов да го стиснам колку што можам. Поради штитот што Џенифер го создаде со своето тело, Даниел не само што го преживеа падот, туку го преживеа без никаква повреда.

Според страницата GoFoundMe, Даниел имал само гребнатинка: „Буквално, само гребнатинка“. Страницата известува: „Херојскиот чин што го направи Џенифер не помина без лична жртва за неа“. Џенифер си ја уништила карлицата, скршила 9 коски на телото, има пукнатини на нозете и ребрата, има повреда на слезината, внатрешни повреди, дури морале да и ја ампутираат ногата.

Таа помина 2 месеци во болница и 1 месец на рехабилитација. Џенифер направила 14 операции за 7 месеци. Џенифер вели дека најтешкиот дел од нејзиното закрепнување било тоа што не можела да го задржи Даниел, но желбата повторно да биде во нејзина прегратка ја одржала силна.

Слушнете како Џенифер ја раскажува нејзината неверојатна приказна за пожртвуваност и љубов во видеото подолу.