Никогаш не дозволувајте ваква жена да се оддалечи од вас

Во животот на повеќето мажи доаѓа момент кога ќе ја пронајдат жената од своите соништа. Жена без која веќе не можам да замислам ниту еден ден и со која едвај чекаат да се впуштат во нова авантура. Кога ќе ја запознаете оваа жена, постои непобитно чувство на љубов и врска што не може да се објасни со зборови. Обично кога ваква жена ќе влезе во вашиот живот, вие го знаете тоа, ако не знаете… обидете се да си ги поставите овие 11 прашања. Ако сето ова се однесува на неа, тогаш дефинитивно… никогаш не ја пуштајте!

Таа те поддржува
Го поддржува секој ваш потег, мисла и идеја. Тоа не значи дека понекогаш таа нема да се согласи со вашите мисли и идеи, но во целина таа ве поддржува. Таа е убава Нејзиното срце и душа се најубавото нешто што сте го виделе. Убавината е таа што ви дава чувство дека имате некоја мала тајна и само вие можете да видите таква убавина. Таа е љубезна и внимателна Треба да се каже нешто за манирите и вниманието кога станува збор за наоѓање партнер. Таа ќе ги слуша вашите (најчесто) долги, извлечени приказни, дури и ако ги слушнала илјада пати претходно, ќе се насмее и ќе каже нешто ново и љубезно. Таа го слуша секој ваш збор, чекајќи да ги слушне сите ваши мисли.

Таа е енергична Искра на животот! Таа се буди наутро полна со енергија и е подготвена да се соочи со светот. Сака да оди на различни места, да запознава нови луѓе и има одлична способност да започне разговор со други луѓе. Таа не мора да биде енергична постојано, таа исто така ужива да се релаксира на каучот, да ја положи главата на вас и да гледа добар филм! Таа те сака со целото нејзино срце Без разлика на какви фрустрации ќе наидете вие ​​двајца, на крајот од денот таа ве сака како ниедна друга. Таа убаво зборува за вас и ви дава до знаење колку ве сака.

Таа знае како да прави компромиси Во сите врски, на партнерите им треба компромис. Ако го немате, вашата врска е во опасност. Вашиот убав партнер ќе знае кога е потребен компромис и како да го постигнете. Исто како вас, и таа можеби нема да ја сака ситуацијата, но таа е подготвена заедно да работи на тоа. Тоа прави да чувствувате дека се е како што треба
Го знаете тоа чувство кога одите дома, од работа или само од продавница, и одеднаш го добивате тоа радосно чувство внатре знаејќи дека ќе најдете толку прекрасна личност дома? За тоа зборуваме овде. Тоа чувство дека се е во ред и дека се ќе остане во ред додека вие двајца сте заедно. Сè е како што треба!

Таа е повеќе од среќна кога може да ви каже дека не сте во право Таа секогаш ќе ве извести ако смета дека не сте во право, а како што знаеме… веројатно е во право! Последното нешто што го сакате е жена која ви разубавува сè и се однесува како да сте во право. Ова е особина што треба многу да се цени кога се мисли на жена од соништата. Таа има силен карактер Таа е самоуверена, паметна, духовита и самоуверена. Не ѝ требаш, таа те сака. Таа знае кога е во право, а знае и кога греши. Mожеби нема да признае дека греши, но тоа доаѓа со време (се надеваме!). Нејзината самодоверба и однесување ја прави различна од повеќето други жени и таа е способна да одржува контрола во секоја ситуација, кога е потребно.

Таа е страсна Разбудете се пред неа, упатете се во бањата за да се подготвите за работа, погледнете се во огледало – ве чека белешка. Таа е белешка од неа и ви кажува дека ве сака и ви посакува прекрасен ден. Ваквите ситници ја прават страсна. Таа сака да ве изненадува за да знаете дека мисли на вас. Сака и вие да ја изненадите, барем со еден едноставен цвет.

Таа ти значи се Таа ти значи повеќе од се и ниеден ден во животот не вреди да живееш без неа во него. Некогаш се будиш порано од неа, само за да можеш да ја гледаш како спие, а не поминува ниту еден ден да не и кажеш колку е убава и колку ја сакаш. Секоја врска има испити, проблеми и кавги, но без разлика на се, на крајот од денот компромисот, љубовта и смеата победуваат се. Во текот на денот можете да слушнете песни на радио или да видите нешто во списание и веднаш ќе ви текне. Таа е прва. Постојано размислувате што таа прави и што можете да направите за да и го разубавите денот, секој ден.

Таа ви значи сè – и не ја пуштајте да си оди. Сега кога завршив со пишување, сфатив нешто. Само што ја опишав љубовта на мојот живот. И никогаш нема да го пуштам да си оди!