Ова е НАЈЛОШИОТ СТАН, а вреди колку автомобил!

Изнајмувањето стан знае да биде стресно, особено затоа што цените не се мали. Е сега замислете ако е така кај нас, како ли е во Њујорк, и тоа во еден од тамошните најлуксузни квартови Вест Вилиџ.

Еден корисник на Тик Ток објавил видео од замислете најлошиот стан во Њујорк, а кој чини замислете неверојатни 1650 долари. Се вели најлош, а по гледањето на видеото и ќе ви стане јасно зошто е така.

Но најинтересно е тоа што во станот всушност нема ништо и тој повеќе лични на голем ормар отколку на место за живеење. И тоа не е се – нема шпорте, нема замрзнувач, а во гардероберот има место само за три закачалки.

@newyorkcityrealtor

#apartmenttherapy #westvillage #apartmenthunting #luxuryapartmentsnyc #nycapartment #fyp

♬ original sound – New York City Realtor


Тоа е цената на животот во Њујорк. Во коментарите под видеото многумина се пошегувале на сметка на големината на станот и го нарекле „кутија за чевли“, а некои напишале и што се може да купи или изнајми за тие пари.

@newyorkcityrealtor

#apartmenthunting #apartmenttherapy #luxuryapartmentsnyc #westvillage #realestateagent #part2

♬ original sound – New York City Realtor


И да, најважно од се е дека станот НЕМА тоалет ниту туш кабина!

Впрочем, погледнете ги двете видеа и се ќе ви стане јасно.