Ова е се што ви треба за да ја исчистите крвта и да го зајакнете имунитетот

Ви носиме одличен рецепт за чистење на крвта и зајакнување на имунитетот, особено погоден за студените зимски денови кога сите сме почувствителни.

Потребни состојки: 250 гр ореви – 250 гр кафеав шеќер – 1 л рум – 1 кг мед.

Подготовка:Оревите сомелете ги крупно и ставете ги во тегла. Додадете шеќер и рум и добро измешајте, добро затворете ја теглата и оставете ја да отстои десет дена на топло место со повремено протресување.

Добиената течност процедете ја и измешајте ја со медот. Земете 1 лажица 3-4 пати на ден.

Извор: lajnekobilje.hr