Откако сопругата го остави, на лотарија освои 71 милион евра

Само 18 месеци откако неговата сопруга го напуштила, Аде Гудчајлд, поранешен работник во фабрика, освоил 82 милиони евра на лотаријата EuroMillions.

Иако ја освои 15-та најголема награда во британската историја, а таа мора да работи две работни места за да преживее, неговата поранешна сопруга Сузана тврди дека не се кае.

„Не сакам ни цент од неговите пари, нека ги задржи сите“, наводно им рекла таа на своите родители кои тоа го пријавиле на „Дејли мејл“.

„Сиромавиот со години беше незадоволен од него бидејќи стана многу себичен. Таа го трпеше долго време, но потоа зоврие. Тој не сакаше да им помага со задолженија низ куќата и градината, па дури и да ги шета нивните кучиња. Таа и по разводот мораше да се враќа секој ден за да ги изнесе на прошетка“, рекла нејзината мајка.

„Разговарав со неа денес и таа е свесна дека би можела да побара добар дел од тие пари, но вели дека не сака ни пара. Таа му посакува се најдобро и за неа тој дел од животот е завршен. „Никогаш не сум ја видела толку среќна како кога се разведоа“, вели мајката на Сузана.

Гудчајлд тврди дека тој и неговата поранешна сопруга остануваат во добри односи и дека не се во никаков вид на конфликт.

„Кога и кажав дека освоив 71 милион евра, таа не ми веруваше бидејќи знае дека сакам да се шегувам“, рече тој.

Тој за Дејли Меил открил дека има намера да ги потроши парите за нова куќа со базен, џакузи и персонал кој ќе се грижи за неа, како и за патувања, спортски настани и четири нови автомобили, пренесува atvbl.