Паднал од својата куќа додека правел склекови (ВИДЕО)

Како што неофицијално дознаваме, во Брза помош Требиње бил пренесен странски државјанин откако паднал од куќа во Стариот град.

Како што дознава порталот Требиње 24, тој одбил да биде хоспитализиран на хируршкото одделение со ортопедија.

Според неофицијални информации, се се случило кога маж се обидел да направи склекови на ѕид од тераса од куќа, а потоа паднал на подот од висина од околу шест метри.

Тој потоа бил примен во болницата.