ПАРИ ОКОЛУ 80.000 ДОЛАРИ ОД ПРОДАВАЊЕ НА ТУЃО ЃУБРЕ: Нема да верувате што има во контејнерите! Ова е нејзиниот најдобар Улов

Штедливата мајка заработила вистинско мало богатство продавајќи го ѓубрето кое ќе го најде во контејнерите, а ова е нејзината приказна.

Тифани Батлер од Тексас проценува дека заработила околу 80.000 долари во претходните две години продавајќи работи што другите ги фрлаат во канта, а потоа ги вади и ги продава.

Оваа мајка на четири деца сега го претворила своето хоби во работа со полно работно време, а се започнува со собирање работи од контејнер, а потоа сортирање дома или во својот магацин.

@dumpsterdivingmama DAY TWO, LETS GO! IM PUTTING OUT SOME MORE STUFF FOR YALL!! 💚 #DUMPSTERDIVINGMAMA #TRASHPANDA #SALE #SHOP #CHEAP #COMEON ♬ THRIFT SHOP FEAT. WANZ – MACKLEMORE & RYAN LEWIS


Сопругот, кој инаку е електричар, и помага со поправка на уредите што ќе ги најде, а оваа жена вели дека 75% од она што го носи и продава. Работите што таа ги зема имаат сè, од скапи виткачи за коса, до аквариуми, до шминка и грицки.

Тифани има и свои колачи кои ѝ помагаат – на пример, таа секогаш проверува контејнери во близина на големи продавници, и маркети и продавници кои продаваат електрични апарати или облека.

„Продавниците фрлаат многу облека. Но понекогаш ја сечат и стануваат неупотребливи. Што се однесува до храната, јас земам само пакувана храна“, вели таа.

Мајка на четири деца вели дека секогаш носи чизми и ракавици кога оди во потрага по фрлени предмети, а најдоброто нешто што досега го нашла во ѓубрето е сосема нова лента за трчање

Тифани истакнува дека не се срами ако некој ја види како се плетка во ѓубрето и открива дека неодамна во тегли пронашла неколку кеси со неотворени грицки, суплементи и храна, на кои не им поминал рокот. Пронашла, како што вели, во ѓубре и звучници кои чинат речиси 200 долари, но и бројни уреди за обликување на косата.

Нејзините видеа што ги објавува на TikTok се многу популарни, а Тифани има 2,5 милиони следбеници кои се љубопитни да ја следат нејзината „работа“. Многумина се шокирани зошто луѓето фрлаат толку многу работи, некои велат дека самите ќе се обидат да најдат работи во контејнери, а таа им вели само едно: “Направете го тоа. Но внимавајте, лесно е да се закачите”.

@dumpsterdivingmama YAY, LOVE A GOOD HARBOR FREIGHT SCORE. 🙂 #DUMPSTERDIVINGMAMA #WASTED #TRASHPANDA #SAVED #SCORE ♬ original sound – ᴛɪꜰꜰᴀɴʏ ꜱʜᴇʀᴇᴇ