Пилотот беше на својот последен лет пред пензионирањето и одлучи дека тоа ќе биде патување за паметење

Пилотот Џон Ричи работел за South West Airlines 21 година, а на последниот лет пред пензионирањето решил да направи нешто посебно за еден од своите патници.

Кога тој одговори на звучникот, стјуардесата Џенифер Тод го зеде телефонот за да сними сè и ни е мило што таа го направи тоа. На патниците им објаснил дека се пензионира и дека ова му е последен лет и дека им се заблагодарува на сите патници кои биле таму и дека има подарок за својот милионити патник.

Се распрашал и дознал колку патничката платила за билетот и ја воодушевил со плико полно со пари, а и со шише шампањ и потпис на билетот. Мислеше дека ова е прекрасен начин да ја заврши кариерата на среќен и интересен начин.

Погледнете го и споделете го видеото со вашите пријатели: