Погледнете што се случи кога оваа 14-годишна девојка реши да ја роди својата ќерка

За разлика од повеќето нејзини врсници, оваа 14-годишна девојка решила да ја роди својата ќерка и одговорно да се вклучи во нејзиното воспитување. Брук Мортон (14) е млада девојка која решила да донесе храбра одлука да не ја прекине бременоста и да ги помине преостанатите години од своето детство во одгледување на сопственото дете, со поддршка на младиот татко на бебето. Во видеото на TikTok, Брук ни дава увид во нејзиниот живот од бременоста до ќерката која изгледа неверојатно слатко додека се гушка со мама и тато.

Соодветно, придружните стихови во видеото „Таа можеше да избере еден брз лек, за да ја извлече од еден голем хаос“ од песната на Релин „Ше ме избра“ го истакнуваат храбриот чекор што Брук го направи изборот на животот за своето бебе во свет каде што младите луѓето, но и возрасните често се одлучуваат за абортус.

Брук ги инспирира своите многубројни следбеници со тоа што редовно објавува фотографии од нејзината ќерка Алура Лавендар. На нејзиното раѓање, таа напиша: „Ти си најголемиот благослов што некогаш можев да го побарам. Добредојдовте во светот. Фала ти Боже. ”

Сепак, она што ја прави оваа приказна уште поубава е тоа што Брук има поддршка од татко кој пожртвувано се вклучи во приказната и рече „да“ на животот. Изгледа дека уживаат во семејниот живот заедно. Тие тројца често се фотографираат за заеднички семејни фотографии.

Малку родители би сакале нивните деца да се соочат со многуте предизвици на родителството на толку млада возраст, но инспиративно е да се види Брук и нејзиното младо семејство како напредуваат и ги доживуваат благословите на животот.
Погледнете го видеото ТУКА