Подгответе го еден од најмоќните природни антибиотици во светот!

Ви претставуваме природен антибиотик кој ги уништува бактериите, а делува и против паразити, вируси и габи. Исто така го стимулира протокот на крв и лимфа во телото. Некои го користат за чистење на крвта, подобрување на циркулацијата и лекување на хронични болести.

Овој лек се состои од комбинација на природни и свежи состојки, а неговиот мирис ги чисти синусите и го олеснува дишењето.

Состојки:¼ чаша мелени лук; ¼ шолја рендан ѓумбир; 2 лажици рендан рен; 700 мл органски јаболков оцет; 2 лажици куркума во прав; ¼ чаша ситно сецкан кромид; 2 чили пиперки
Подготовка: Сите состојки измешајте ги во стаклена тегла (земете во предвид дека 1/3 мора да содржи оцет). Чувајте го на суво и ладно место. Протресете ја содржината секој ден 3 дена. Исцедете ја течноста во нов сад и чувајте ја во фрижидер. Цврстите остатоци не ги фрлајте, туку додајте ги во супата или чорбата. Овој препарат можете да го користите и како прелив за салата, а единствено што треба да направите е да додадете малку маслиново масло.

Kонсумирање:Иако овој лек има силен вкус, не заборавајте да не го разредувате. Едноставно проголтајте го, а потоа изедете малку храна за да се ослободите од непријатниот вкус. Лажичка од овој препарат го зајакнува имунитетот и лекува настинка. Секој ден зголемувајте ја дозата малку. Доколку имате посериозни поплаки, земајте го препаратот 5 до 6 пати на ден. вд,