После 12 години разделба, најдобрите другари од предучилишна возраст повторно се најдоа и се заљубија еден во друг

Често слушаме приказни за парови кои биле заљубени во средно училиште и кои повторно се здружиле по години разделување. Но, заљубен од предучилишна возраст? Тоа е ново ниво на љубов. Откако отидоа во спротивен пат кога имаа 5 години, Натали Кроу и Остин Татман повторно се сретнаа во средно училиште. Нивната приказна е навистина нешто посебно. Првпат се запознале случајно како деца од предучилишна возраст кога имале 2 години. И двајцата тогаш живееле на Флорида и набрзо станале неразделни.

„Ние само автоматски станавме најдобри пријатели и нашите родители го сфатија тоа“, сподели Натали . „Ние сме постојано заедно. Иако Натали и Остин не се сеќаваат на сите детали од тие години, нивните родители ги пополнија празнините и ги одржаа тие моменти во живот. Во првите години, родителите на Натали се развеле. Кога имала 5 години се преселила кај нејзината мајка и двајцата браќа во Конектикат. „Се сеќавам на последниот ден кога го видов“, изјави таа. „Не знаев дека нема да го видам повеќе од една деценија. Поминаа 12 години и Натали и нејзиниот најдобар другар од детството добија шанса повторно да се сретнат.

На 17-годишна возраст, Натали наишла на стариот адресар на нејзината мајка. Се чинеше дека името на Остин излезе од страниците. „До денес, не знам зошто“, објаснува таа. „Од сите имиња напишани таму, го видов неговото име. Благодарение на социјалните мрежи, Натали успеа да ја пронајде својата стара пријателка. Наскоро двајцата се договорија да се сретнат на вечера, а Натали го посетила својот татко на Флорида една недела порано.

Денот кој го означи почетокот на обновеното пријателство и новата романса беше 31 јули 2012. „Оттогаш, ние двајца сме заедно“, изјави Натали. „Во моментот кога го видов, изгледаше како нашето пријателство да оживува. Откако беа на првиот состанок, искрите почнаа да летаат. „Го обновивме пријателството на нашиот прв ден и после тоа беше „Во ред, колку време и да помине, ќе се омажам за тебе“.

Тоа се случи. Остин ја запроси Натали во август 2017 година, а гулабите се венчаа на 13 април 2019 година. Една песна е совршено прилагодена на нивната средба и подоцна доживотна врска. Таа песна беше на радио за време на нивната втора средба. „Песната беше навистина клучот за нашата врска“, изјави Натали во петокот, мислејќи на песната на Тим МекГро „My Old Friend“. „Таа беше совршено прилагодена за нашето патување“.

Како таа песна, повторно создадената фотографија на денот на нивната венчавка го долови нивното минато и сегашно време заедно. Некогаш двајца деца од предучилишна возраст во џип, сега Остин и Натали Татман се маж и жена, стојат еден до друг, во добро или во лошо.

Засекогаш ќе бидеш мој партнер во криминалот“, напиша Остин на Фејсбук. Имаме чувство дека Натали нема проблем со тоа.Честитки г-дин и г-ѓа Татман! Ви посакуваме многу години љубов, дружба и возење на предните седишта во црвени џипови.