Постојано ја снимала дадилката на својата ќерка, кога видела што прави била вчудоневидена (ВИДЕО)

Ники изјавила дека уште пред тајно да ја сними Вилсон како пее, знаела за прекрасниот глас на нејзината бебиситерка. Сите оние кои платиле некого да се грижи за нивните деца, барем на кратко, можеби сакале да ја шпионираат личноста на која му е доверена таа задача, барем на кратко.

Една мајка неодамна снимила тајно видео од бебиситерката на нејзината ќерка и станало вирално речиси преку ноќ. Станува збор за Ники Махер од Сомерсет, Масачусетс, која ја снимила својата бебиситерка, 18-годишната Дилејни Вилсон, додека ја пее „Part of your world“ од „The Little Mermaid“ на Дизни.

Во моментов видеото има над 3,3 милиони лајкови и се чини дека гласот на оваа девојка на сите им се допаѓа. На почетокот на видеото се гледа како мајката воодушевено шепоти „ова е нашата дадилка“.

Ники изјавила дека уште пред тајно да го сними Вилсон како пее, знаела за прекрасниот глас на нејзината бебиситерка. И таа и потврди дека има „луда дарба“.

Откако милион луѓе го слушнаа нејзиното беспрекорно пеење, таа доби огромен број обожаватели. Како ви се допаѓа нејзиниот глас?

@nickiunplugged @delaneyreneemusic so happy you’re in our world 🧜‍♀️ #disney #singer #mom #babysitter #thevoice ♬ original sound – Nicki Marie