Потребна ви е СТАРА четка за заби и ДВЕ намирници: По мрсно сирење и залепена храна, исчистете го рендето без напор

Чистењето на одредени кујнски прибор – како што се ренде, е тешко за многу домаќинки. Процесот на чистење на планерот може да биде комплициран, често болен Потребна ви е СТАРА четка за заби и ДВЕ намирници: по мрсно сирење и леплива храна, исчистете го рендето без напор

Сирењето или која било друга храна не може лесно да се извади од рендето и речиси секогаш се забележува барем мала количина на храна. Она што е исто така чест проблем со овој кујнски прибор е тоа што многу брзо го губи сјајот, а детергентот за миење садови, во овој случај, не помага.

За среќа, има решение и за двата проблема, а тоа е во вашата кујна и бања. Да, добро прочитавте. Кога ќе се спојат четката за заби, лимонот и солта, преостанатата храна нема шанси.

Кога ќе завршите со користење на рендето, измијте ги забите со четка за заби. Потоа, потопете половина лимон во сол и тријте го рендето, а потоа исплакнете го со топла вода.

Резултатот ќе ве воодушеви.