По 3 години се врати во „Британија има талент“ и ги воодушеви сите (ВИДЕО)

Нема полоша ситуација од онаа во која некој в лице ви кажува дека не сте доволно добри, без разлика на се.

Исто така, нема ништо послатко од тоа да се одмаздите и да им докажете на вашите ривали дека грешат.

15-годишниот Кајл Томлинсон од англискиот град Шефилд е многу запознаен со оваа ситуација.

На 12 години реши да си ја проба среќата во шоуто „Британија има талент“.

За жал, неговите соништа беа уништени кога еден од членовите на жирито му кажа дека треба да ангажира приватна професорка по пеење.

Кајл не се откажал од соништата и навистина по напорната работа со професорот решил да му докаже на жирито дека не е во право.

Тој го отпеа иконскиот број „Алелуја“.

Целата душа ја вложил во настапот, кој јасно се гледал, објави порталот „Виреално.ком“.

На сите им беше јасно дека се роди нова ѕвезда.