Река од солзи: На сред венчавка на младоженецот признал дека срцето му припаѓа на друг, а сепак невестата кажала ДА! (ВИДЕО)

Ова видео никого нема да остави рамнодушен Кога ќе слушнете дека младоженецот сред венчавка признал дека срцето му припаѓа на некој друг, приказната најчесто завршува со скандал и општ хаос. Но не и овој пат. Видеото кое е објавено стана вирално, а ќе биде популарно уште долго време. Не е ни чудо, бидејќи таквите емоции се речиси невозможно да се прераскажат.

Младенците – Џесика и Џеферсон, беа на чекор од судбоносното „да“ кога свештеникот праша: „Дали младенците имаат што да кажат пред да се венчаат? Во тој момент, Џеферсон влезе, го зеде микрофонот и рече дека би сакал да сподели една исклучително важна работа со другите, а потоа откри дека неговото срце му припаѓа на некој друг…

Тој и пришол на осумгодишната ќерка на неговата идна сопруга, малиот Џовани и рекол: Кога би можел да побарам нешто од Бог, би побарал да те имам за ќерка. Би бил најгордиот татко на светот што би имал толку убава, образована и паметна ќерка како тебе.

Ти подарувам љубов, љубов моја да те заштитам и во ниту еден момент да не ти се случи ништо лошо – рекол Џеферсон, а Џесика и сите гости на свадбата не можеле да ги сокријат солзите.

Погледнете го видеото од свадбата: