Роналдо наместо во Ферари, на тренинзи на море во економичен Шевролет Спарк?

Ситуацијата во Манчестер Јунајтед е далеку од идеална. Клубот моментално го држи шестото место во Премиершип, а поради серијата лоши резултати неодамна беше отпуштен тренерот Оле Гунар Солскјаер. На негово место дојде Ралф Рангник, поранешниот тренер на германски Лајпциг, кој ги постави своите методи и прилично строги правила во клубот. Едно од тие правила може да предизвика ново тектонско нарушување во Јунајтед.

Имено, Рангник им забрани на своите играчи во Лајпциг да користат приватни автомобили низ стадионот, а англиските медиуми наведуваат дека истото правило ќе го постават и во Манчестер. Наместо свои, играчите треба да користат автомобили за спонзорство на клубот. Во случајот со Јунајтед, тоа е Шевролет.

Правилото треба да важи и за најголемата ѕвезда на клубот на Кристијано Роналдо, чиј фетиш се брзите, скапите и егзотичните суперавтомобили, па ќе биде интересно да се види кој модел со значката на Шевролет да се избере. Изборот е богат, меѓу другите тука се и култниот Camaro, електричниот Bolt, но и малиот економичен модел Spark.

Португалецот моментално поседува три Ferrari (599 GTO, Fiorano, F430), Lamborghini Aventador LP 700-4, McLaren Senna, Bentley Continental GTC, Aston Martin DB9, Rolls Royce Phantom, Porsche 911 и Cayenne Turbo, BMW M6 итн.

Наместо тоа, Роналдо наскоро би можел да дојде на тренинг во Спарк од околу 10.000 евра