Сестри близначки се породиле во ист ден, но еден детал е уште поинтересен

Откако се породила првата сестра, час и половина подоцна се породила и втората. Сестрите близначки забремениле во исто време и се породиле во ист ден, но уште поинтересно е што на нивниот роденден родиле девојчиња. Секојдневно се случуваат неочекувани работи иако не сме секогаш свесни за нив. За среќа, овој пат тоа беше прекрасен настан во кој беа вклучени две сестри близначки.

Замислете го ова – сестри близначки, двете бремени во исто време и двете се породиле на нивниот роденден. И двете родиле ќерки. Навистина лудо! 29.10. сестрите Амбер и Аутн наполнија 33 години. Секоја беше во својата соба во болницата, но тие беа во соби една до друга. Откако се породила првата сестра, час и половина подоцна се породила и втората.

„Есента се породи и го слушнавме плачот на бебето“ сподели Амбер „Мојот сопруг тропна на дел од нивниот ѕид за да им честита. Деведесет минути подоцна се породив и ја добивме истата порака“. Амбер и нејзиниот сопруг Џим добија девојче, Блекли. Есен и нејзиниот сопруг Скот добија девојче, Чарлстон.

Сестрите не планирале да забременат во исто време, но веста дојде како благослов. По нејзиното прво дете, Есен се бореше со неплодност. Сепак, овие сестри сепак добија можност да споделат многу интимен настан на нивните родендени. „Имаше многу чекање и болни моменти… сега ја гледам поголемата слика и знам дека Бог имал поголем план“, рече Есен.

Нејзината вера во Бог и донесе неопислив момент кој сигурно еден ден ќе го сподели со својата ќерка и внука.