Се допишувала со затвореник и се заљубила: Луѓето мислат дека сум луда, но знам дека тој е вистинскиот

Девојката од Велика Британија ја пронајде љубовта на најнеобичен начин. Таа испратила писмо до американски затвореник, по што тие се заљубиле. Таа на TikTok ги откри деталите за нивното запознавање и врска. Во денешно време, луѓето ги среќаваат своите партнери на различни места и во најневообичаени околности – не само на работа, преку заеднички пријатели или како сè повеќе од нив, и преку апликации за запознавање.

Една млада жена откри дека се заљубила во криминалец кој издржувал затворска казна откако почнала да му пишува. Британката Кејти се заљубила во американскиот затвореник Дени откако размениле писма. Ним оддалеченоста не им претставувала проблем, па Кејти отпатувала во САД за таа и Дени да се сретнат. Нивната приказна започнала кога Кејти решила да му испрати писмо на затвореникот Дени на writeaprisoner.com, а набргу потоа се заљубиле и започнале врска на далечина.

Кејти ја сподели нивната љубовна приказна на TikTok каде што споделува детали за нивната врска со нејзините следбеници на профилот @ katiedanny12. Нивниот профил го следат повеќе од 21 илјада луѓе, а имаат речиси 280 илјади лајкови. Според Кејти, Дени отслужил пет години за неговите злосторства, вклучувајќи наводен вооружен грабеж, поседување огнено оружје и поседување контролирани супстанции. На Дени му преостануваат уште три години затвор, а Кејти планира да почека додека не биде ослободен.

Во едно од видеата на Кејти може да се видат љубовните писма кои парот ги разменувал, но и нивните видео повици. Кејти рече дека Дени дури и го истетовирал нејзиниот роденден на прстот. Во второто видео можеме да ја видиме Кејти како се подготвува за нејзиниот прв состанок во живо со Дени, кој го опиша како „најдобриот ден досега“. Откако се смирила, таа се упатила во затвор каде Дени ја отслужува својата осумгодишна затворска казна.

Кејти била пресреќна откако конечно се сретнале. На неколку фотографии можете да ги видите и Дени и Кејти како се гушкаат за прв пат. Кејти призна дека била многу нервозна додека одела кон затворот. „Не можев да дишам, се чувствував лошо. Не знаев точно што да очекувам од посетата. Морав да поминам и низ детектор за метал. Мислев дека ќе плачам, бев толку среќна и возбудена “. Двојката имаше четири и пол часа за посета.

Кејти открила и дека чуварите биле прилично опуштени кога станувало збор за држење за рака, а признала дека таа и Дени дури и се бакнувале. „Иако тоа всушност не е дозволено, сепак се бакнавме. Кејти сподели и неколку е-пошта што ѝ ги напиша Дени по нејзината посета на TikTok. Дени рече: „Најдобриот ден во мојот живот. Вие сте убави, забавни и духовити! Прекрасно! И најдобро од сè, ти си мој, ако тоа е она што се уште сакаш да бидеш?

Те сакам уште повеќе по денешната средба. Ти си сè што сакам и ветувам дека ќе те ценам засекогаш“. Многу од придружниците на Кејти беа воодушевени што конечно го запознаа Дени и им посакаа среќа