Се разведе, па започна врска со дадилката – На почеток не ја сакав, ужасно готвеше, не беше уредна, но ќерками ми кажа нешто што промени се

Се започна кога Бен се разведе и го доби целосно старателството над децата. Очајно му требаше некој да се грижи за децата и за домаќинството. Кристл го контактирала и тој веднаш ја вработил. Таа беше најлошата дадилка што некогаш сум ја вработил. Готвеше ужасно, беше неуредна и очајна со алиштата, но моите деца тоа ја сакаа – се присетува Бен (49) и додава:

Набргу откако ја вработивме, разговарав со ќерка ми Франческа за тоа како Кристал не е добро и дека ја плаќам за ништо. Но, Франческа плачеше и ме молеше да не ја отпуштам. Ми кажа дека Кристл е многу драга и дека поради неа повторно се чувствува како девојка. Тоа дефинитивно ми го привлече вниманието. Кристл не беше добра домаќинка, но ми се допадна она што ги прави среќни моите деца.

Франческа ја спаси од отказ. Таа го замолила нејзиниот татко да ја остави дадилката со нив уште некое време. На крајот, таа остана со нив, изгледа, засекогаш. Кристл и Бен се заљубиле и се венчале. Лесно го прифати нејзиниот син од претходната врска, кој денес има десет години, се вика Кештон. Иако разликата во годините меѓу нив е голема и минувачите често мислат дека таа е неговата ќерка, а не сопруга, парот среќно живее на Лонг Ајленд во Њујорк.

На почетокот многу малку разговарав со Кристл. Не сакав да го имам тој личен однос со неа бидејќи ја вработив како дадилка и сакав нашата врска да биде строго професионална – се присети Бен и додаде: Некои го нарекуваат Кристл спонзор, но тоа е далеку од вистината. Немав многу пари кога ја запознав. Денес ја нарекувам мојата амајлија за среќа затоа што мојот бизнис процвета дури кога почнавме да излегуваме.

И се сети на срамните коментари. Поединци можат да ми кажат дека нашата врска нема да трае и дека Бен ќе ме остави за нова дадилка. Но, ние двајца сме долго време заедно. Ги сакам децата на Бен како да се мои, тие секогаш можат да ми веруваат и да го знаат тоа – рекла Кристл, па се насмеала и додала дека Бен на почетокот воопшто не и се допаѓала, дури и се нервирала додека работела кај него. Таа се сети и на тој Божиќ кога се приближуваа:

Ме повика мене и мојот син, но јас немав намера да се појавам. Но, децата ме молеа да дојдам. Кога пристигнав, бев трогната од сите подароци што Бен му ги купи на син ми. Тоа беше пресвртница. Сфатив дека е убаво момче. По Божиќ, децата отидоа на Флорида да се видат со семејството, а јас му испратив порака доцна во ноќта прашувајќи како се децата. Продолживме да се допишуваме и на крајот отидовме на состанок. Долго време ја криевме нашата врска од децата затоа што сакавме да разбереме што сме и каде сме, колку е сериозно меѓу нас – изјави таа.

Децата конечно разбраа за што се работи кога Бен без размислување ја фати за рака во автомобилот. За среќа почнале да врескаат и да скокаат. Подоцна им признале дека потајно се надеваат на нивната врска бидејќи многу ја сакаат Кристл. Неговите деца од првиот брак се Франческа, Јулијана и Сал, а денес имаат 22, 19 и 17 години, пренесува Daily Mail.

@krystlekayture We are terrible with transitions ✨ #fyp #OscarsAtHome #agegap ♬ original sound – Tik Toker