Се сеќавате ли на малечката Зоне Замфирова? Денес е заљубена во својот 23 години постар колега и е вистинска лепотица (ФОТО)

Јана Милосављевиќ за прв пат ја видовме на малите екрани кога ја глумеше малата Зоне Занфирско, а малкумина знаат дека нејзиниот татко е прославениот пејач на бендот „Галија“ Ненад Милосављевиќ. Многу години подоцна, глумата на Јани стана животна вокација, па се уште ја гледаме во различни остварувања, а на тој начин го запознала и сегашниот сопруг, режисерот и сценарист Филип Гајиќ.

Во 2017 година тие го добија синот Јоаким, но кога е во прашање изборот на име за наследник, не помина сè во најдобар ред. Во едно интервју актерката изјавила дека нивното дете првиот месец немало име. Имавме мака, не можевме да се договориме.

Еден месец по раѓањето детето немаше име, секој го викаше како што сака, немаше ниту кога почнавме да го регистрираме.

Пред портите на општина Звездара се одлучивме за онаа што ја избраа децата на Филип. Иако и понатаму го вика кој како што сака – изјавила Јана еднаш за еден магазин. Ова е прво дете на младата актерка, додека Филип од претходните два брака има уште тројца наследници. Пред Јане, Филип Гајиќ беше во брак со друга актерка.

Станува збор за Луција Шербеџија, ќерката на познатиот Раде Шербеџија. Луција и Филип се венчаа во 2006 година во маслинка во Истра, во 2007 година го добија синот Сергеј, а три години подоцна ќерката Анастасија. Се запознавме кога бевме деца. Заедно глумевме во култната југословенска претстава на КПГТ „Ослободување на Скопје“, со која патувавме на тримесечна турнеја низ Америка.

Потоа, нашите патишта се разделија. Лусија ме чека верно 25 години, како Пенелопе Одисеј – рекол во една прилика Филип за Лусија. Публиката имаше можност да ја погледне и Јана Милосављевиќ во сериите „Воена академија“ и „Потпечатен во рекет“.