Сите зборуваат за шокантните изјави на манекенката: „Не сакам ДЕЦА затоа што не сакам да имам стрии, а имам и други причини“

Џен Аткин има 30 години и тврди дека не планира да има деца во блиска иднина Како тинејџерка, Џен ужива да излегува – а главната причина поради која не сака деца е затоа што не сака да се здебели. „Идејата да добијам стрии и да се здебелам ме натера да сакам да имам деца“, рече Џен од Гримсби, Норт Линкс.

„Мојот животен стил кој вклучува забава и излегување е исто така мој приоритет. Излегувам речиси секој викенд и не би можела да го правам тоа доколку имам деца, бидејќи не можев да си дозволам дадилки“, рекла Џен. Џен во младоста имала вишок килограми, поради што нејзините дваесетти не останале во нејзините убави спомени. Оттогаш изгубила половина од телесната тежина, се намалила за 5 бројки и тврди: „Сакам деца и дефинитивно ги сакам, но на 30 години не ми се во блиска иднина.

„Ги поминав 20-тите дебело и мизерно, пред да ја сменам исхраната во април 2016 година. За две години ослабев 50 килограми и открив дека имам одлична фигура и гради. Станав кралица на убавината и победив на Мис на Велика Британија во февруари 2020 година. Опседната сум со изборот на Мис. Тоа е толку одлично, гламурозно и забавно.

„Сакам да освојувам повеќе круни во следните неколку години, тоа ми е поважно од децата“, вели Џен, нагласувајќи дека го сака своето ново тело и сака да ужива во него пред да забремени.

„Во април одам во Марбела да позирам за каталог за бикини. Да имам бебе, се сомневам дека ќе ми се јават“ Освен што се грижи дека ако остане бремена, ќе се здебели и ќе го промени телото, Џен не сака да се откаже од забавите и од патувањата на девојките.

„Оваа година резервирав четири патувања со пријателите – во Европа и Мексико. Ќе одиме во бањата и на плажа преку ден, а потоа во клубовите навечер“.