Смеа до солзи: Почна да ја слави победата, а на крај заврши на третото место

Неверојатна ситуација во Бразил.

Неверојатна ситуација се случи во Бразил на Супербајк трка.

Имено, во текот на оваа трка водеше Андре Верисимо, кој прв тргна до целта, но прерано почна да ја слави победата.

Беше сигурен дека ќе слави и дека се е решено, па пред да ја мине целта почна да слави и значително ја намали брзината, но немаше поим дека тоа скапо ќе го чини.

Неговите конкуренти Освалдо Фиљо и Марсело Скаф го искористија тоа и успеаја да го претекнат, а на крајот Верисимо заврши трет и се истроши доживотно.

Верисимо го освои првото место во генералниот пласман и титулата, но сигурно остави горчлив вкус во неговата уста по грешката што го направи хит на социјалните мрежи.