Снимка од Евровизискиот Бекстејџ стана тотален хит: Еве што режијата правеше додека Констракта ја пееше својата песна

Констракта направи неверојатен успех – ги полуде масите Ана Ѓуриќ Констракта ја претставуваше Србија на овогодинешното евровизиско натпреварување, а покрај тоа што ја воодушеви публиката, екипата на италијанската телевизија РАИ одлично се забавуваше и со својот настап.

На социјалните мрежи се појави видео на кое се гледа како режисерот, кој работел на емитување на програмата, одлично се забавува со песната на Констракта.

Додека настапуваше Констракта свиреа кореографија и сите пееја и играа заедно со овај претставник.

Констракта освои 225 поени од публиката, а гласови добија само гледачите од пет земји – Данска, Естонија, Литванија, Молдавија и Украина.