Таа е една од најскапите љубовници во светот


Според странските медиуми, Украинската манекенка Јана Орфева е најплатената љубовница во светот. Имено, таа е љубовница на саудискиот принц и за тоа секојдневно има огромна сума пари на сметката.

Таа живее на овој начин последните две години, а освен што заработува 4.700 евра дневно, оваа мултимилионерка со задоволство добива скапи автомобили и луксузни патувања.

Меѓутоа, Јана не секогаш патува сама, а кога и се придружува принцот, подароците „пукаат“ и на патувањето. На една фотографија се гледа дека принцот и купил специјален прстен „Граф“, кој чини околу 200.000 евра, што, според странските медиуми, за неа е ситница.

Инаку, Јана е сензација на Инстаграм, ја следат 166.000 луѓе, а деталите од својот луксузен живот таму ги споделува секојдневно, но често може да се пофали со витката фигура, но и со модните изданија.