Таа има 53 години и внуци, а изгледа неверојатно – Кога ќе видите колку јајца јади месечно, ќе падните од стол

Британската бодибилдерка има 54 години и веќе има две внуци. Нејзиниот беспрекорен изглед ги воодушевува корисниците на социјалните мрежи.
Андреа Саншајн (53) од Лондон стана хит на социјалните мрежи и ги полни и насловните страници на весниците. Таа вежба во теретана секој ден најмалку три часа дневно. Таа многу се грижи и за исхраната.

Јадам 150 јајца и повеќе од 15 килограми сладок компир месечно. Обожавам салати и зеленчук, особено брокула, која е исклучително хранлива. Знам дека 150 јајца се шокантни за некого, но навистина многу тренирам и ме следат нутриционисти – тврди таа. Оваа бодибилдерка вели дека нејзината цел е секогаш да биде подобра, а откажувањето е неопходна жртва.

Јајцата се популарни меѓу оние кои сакаат да градат мускули, а просечното јајце има дури 13 грама протеини. Бидејќи вежба многу често, вели дека треба да внесува голема количина на калории. Јадам повеќе од 3.500 калории дневно, кои се распоредени на шест до осум оброци, вели таа. Инаку, стандардниот препорачан внес е околу 2000 калории за возрасна жена, но зависи од многу фактори – возраста, честотата на вежбање, активностите…

Бидејќи има две внуци, многумина ја нарекуваат фитнес баба, но таа вели дека тоа не и пречи. Во најдобра форма сум и сум исклучително здрава. Постои предрасуда дека жените на одредена возраст треба да се грижат само за домот и семејството. И двете се можни – нагласува Андреа.

Поради одличниот изглед често добива љубовни понуди. Иако е во шестата деценија, на многу мажи тоа воопшто не им пречи. Мажите на половина моја возраст постојано ме бараат да излеземе.