ТАА ИМА 90 ГОДИНИ, НО ИЗГЛЕДА МНОГУ ПОМЛАДA: Луѓето останаа во ШОК кога дознаа за нејзината рутина на грижа (ВИДЕО)

Брчките и опуштената кожа дефинитивно не се најатрактивните работи и затоа се повеќе луѓе се одлучуваат за третман со ботокс и филери. Меѓутоа, една 90-годишна жена реши да ја сподели тајната на нејзиниот младешки изглед и сите не остави со отворена уста. Фитнесот навивач Далис Барнет Радке сподели видео од нејзината 90-годишна мајка на TikTok, прашувајќи ја за нејзиниот здрав начин на живот.

90-годишната жена откри дека продолжува да вежба секој ден и дека има многу едноставен режим кој и дава младешки сјај на нејзината кожа. Рутината за нега на кожата на жената ги шокираше луѓето – тоа не е ништо друго освен сапун, вода за чистење и лосион за лице. Додала и дека едноставно била средена поради нејзината генетика.

Потоа признала дека рутината и била исклучително важна, бидејќи нејзината мајка починала на 82-годишна возраст. Таа објасни дека почнала да оди во теретана во шеесетите и рече: „Нешто во мене ми дава до знаење дека се чувствувам подобро кога се движам.

Таа ја откри својата рутина во теретана, која вклучува вежбање „барем час и половина, можеби и малку повеќе“. Таа прво се истегнува, а потоа крева тегови и трча на лента за трчање.

Повеќето од придружничките биле фасцинирани бидејќи оваа жена не користи прескапи креми, ниту пак имала никакви интервенции.

@fit_momof7 ##thisis90 #90 #ageisjustanumber #healthyaging #mymom #fitnesstip ♬ original sound – Dalyce Barnett Radtke