Таа и беше најдобра пријателка на мојата сопруга, но се заљубивме – Со години се зборува за една негова изјава

Стинг и Труди Стајлер се во брак од 1992 година, а неодамна ја освоија наградата за маслиновото масло што го произведуваат на нивниот имот во Тоскана. Стинг (70) изгради завидна музичка кариера со рок групата The Police, а сега тој и неговата сопруга, актерката Труди Стајлер (68) се посветија на маслинарството. Работата на пејачот се исплатеше бидејќи ја доби наградата „Три лисја“ за маслиновото масло што го произведе на неговата фарма Ил Палаџо во Тоскана.

„Оваа сорта дава интензивно екстра девствено маслиново масло со златни рефлексии, фино, ароматично, вкусно и овошно, со примеси на зачин и горчина“, рече Стинг, кој е горд на наградата што ја доделува водечкиот кулинарски водич Гамберо Росо.

Рок ѕвездата и неговата сопруга произведуваат и вино, мед и салама на нивниот имот, кој го купиле во 1997 година. Музичарот еднаш рече дека добрата храна и добрата музика се поврзани. Труди еднаш се осврна на гласините за тантричко се*су и рече дека го обвини музичарот Боб Гелдоф за интервју со новинар заедно со нејзиниот сопруг и пиење на патот.

„Во еден момент, новинар ги праша за нивните сексуални способности, а Гелдоф рече дека Стинг може да води љубов со часови бидејќи практикува јога. И мојот сопруг праша: „Па, зарем не сте слушнале за тантричкиот се*с?“ Тоа е всушност грижа за партнерот, зголемување на интимноста со него“, вели Труди.

На многумина им е интересно што парот се запознал во 70-тите бидејќи Труди била најдобра пријателка на неговата прва сопруга Френсис и таа живеела во нивното соседство.