Телохранители на влез и само 30 гости! Сите детали од свадбата на Петар Грашо и неговата свршеница Хана!

Хана Хуљиќ (31) и Петар Грашо (45) ќе се венчаат во сабота на 19 февруари, а се чини дека венчавката планираат да ја одржат во строга приватност. Она што се знае е дека црковната венчавка ќе се одржи во Сплит, но не и во која црква. Се шпекулира дека младенците избрале недостапна црква за обожавателите и дека црковната венчавка наводно ќе се случи попладне. Хани е вознемирена што има толкав интерес за нејзината венчавка со Петра, иако е навикната да биде во центарот на интересот бидејќи е ќерка на Тончи Хуљиќ.

Тие кријат толку многу детали од црковната венчавка, ќе ги има околу 30 гости, не знаат во која црква ќе се венчаат. Наводно, во црквата ќе има само младенци и кумови, Доменика Жувела и Дино Раѓа – вели извор близок на парот. Прославата по црковната венчавка секако ќе биде во поранешниот ресторан на Граша на Суштипан. Изворот вели дека младенците планираат да ангажираат телохранители за никој непоканет да не може да влезе во нивната црковна венчавка.

Ресторанот има два влеза и наводно на секој влез ќе биде поставен по еден чувар. Хана и Петар никому не ја даваат својата приватност. Свесни се за големиот интерес кој е создаден околу нивната врска, но сакаат што поголема приватност.

Она што дефинитивно се знае е дека Хана, нејзината мајка Вјекослава и кумата Доменица ќе носат фустани од сплитската модна марка. Грашо наводно костумот го купил во странство, а специјален костум за свадбата на ќерка му е подготвен и Тончи Хуљиќ, кој е познат по екстравагантните јакни.

Венчаницата на Хана е многу едноставна, како и нејзиниот дух. Таа немала некои посебни желби или желби околу венчаницата – вели изворот. Набргу по започнувањето на врската, Хана и Петар решиле да живеат заедно во станот на Грашо во центарот на Сплит.