Тинејџерката ги надмудрила провалниците со трик што и го научила од својот татко полицаец

Тинејџерkaтa сподели едноставен трик на TikTok за да ги надмудри провалниците. Исто така, може да ви помогне да останете безбедни во вашиот дом. Секогаш е добра идеја да ја заклучите вратата со синџир. Тоа го научила Џози Бауерс кога имала само 15 години и престојувала во Хилтон во Мериленд. Таа сега има 19 години и ја објави својата приказна на TikTok. Таа сподели едноставен трик што го научила од нејзиниот очув полицаец, а кој може да ви помогне да бидете безбедни во вашиот дом.

Чувајте го синџирот на вратата заклучен. Таа слушнала разни звуци во хотелската соба. Приказната на Џози започна со неа на одмор со своето семејство. Таа била сама во хотелска соба и требало да се истушира ​​кога слушнала разни звуци. Таа погледна во изворот на звукот и беше шокирана од она што го виде. „Пред да можам да се бањам, слушнав звуци и отидов да видам од каде доаѓаат, и го видов овој уред. Само стоев таму во мојата крпа, а човекот ја отвори вратата“, сподели Џози.

Џози ја затвори вратата штом можеше и го облече синџирот. „Веднаш ме фати паника. Бев во крпа и некој беше на работ да ја отвори вратата. Вратата се отвори малку, а јас ја турнав назад и и ставив синџир“, рече таа. Џози потоа рече дека двајца мажи почнале да разговараат со неа низ вратата. Рекоа дека нема да и наштетат и дека дошле да ја поправат вратата.

„Ми рекоа дека мојот електронски клуч е скршен и дека треба да влезат во собата и да ја поправат бравата“, рече Џози, „само малку ја отворив вратата за да видам дали навистина се работи за работниците. Беше јасно дека не се работници бидејќи носеа обични панталони и маици. Персоналот во Хилтон е доста елегантен“.

Не дозволувајте луѓето да знаат дека сте сами Џози тогаш се сети на еден трик кој и го научила од нејзиниот очув, полицаец. Не дозволувајте луѓето да знаат дека сте сами. Додека мажите почнаа да ја уверуваат дека се таму за да ја поправат вратата, Џози се обиде да ги увери дека не е сама во собата. „Мислам дека добро го направив ова, татко ми е полицаец, па добро ме научи“, рече таа.

„Извикав: Тато, некој дојде да ја поправи вратата. „Штом помислија дека не сум сама, а татко ми е таму, истрчаа“, рече Џози.

Нејзината реакција ја избегна опасноста
Реакцијата на Џози ја избегна опасноста. Таа вели дека е среќна што може да ја сподели својата приказна и се надева дека на тој начин ќе им помогне на другите. Таа рече и дека е многу добра идеја секогаш да се држи синџирот на вратата.

„Мило ми е што го доживеав ова бидејќи можам да им помогнам на луѓето. Се разбира, можеше да заврши многу лошо. „Бидете безбедни, заклучете ја вратата и ставете го синџирот“, рече таа. Нејзината приказна стана многу популарна и нејзиното видео е прегледано преку 12 милиони пати. На многумина сигурно добро ќе им дојде советот на нејзиниот очув.

@josiebowers10 #duet with @braccozz #hotel #staysafe #storytime #fyp #oceancity #hilton ♬ Amityville Horror – Scary Halloween Sound Effects – Halloween Sound Effects