Тој ја оставил вереницата пред олтарот, а таа продолжи да слави

Меѓутоа, пред самата церемонија дознала дека нејзиниот вереник побегнал и се откажал од венчавката Невестата од Велс (Велс) била подготвена пред олтарот да му го каже судбоносното „да“ на својот вереник, но тоа сепак не се случило. Кејли Стед (27) беше во врска четири години пред таа и свршеникот Калум (Калум) (24) да решат да се венчаат. Тие се договориле ноќта пред свадбата да се разделат и да не се слушаат, па таа до последен момент била убедена дека се е во ред.

Меѓутоа, пред самата церемонија дознала дека нејзиниот вереник побегнал и се откажал од венчавката. Цело време бев блажено неука – изјавила таа за Дејли Меил. Немаше поим дека нејзиниот вереник ќе побегне Таа вели дека немало знаци дека Калум ќе бега. Го планиравме нашиот меден месец и минатиот Божиќ ми подари рачно напишан албум со спомени и причини зошто ме сака. Навистина не знам зошто го направи тоа, но сега веќе не е ни важно – рекла таа.

Кејли се подготвувала за венчавката од рано наутро, а нејзините деверици преку младоженецот дознале дека младоженецот нема да се појави. Кога дознав бев во целосен шок, целата шминка ми беше рамачкана и не можев да ги задржам солзите. Фотографот ме праша зошто и покрај се не поминувам убав ден со семејството и пријателите и тогаш решив да продолжам со венчавката – рекла таа.

Таа танцуваше со нејзиниот татко
Токму тоа го направи Кајлеј. Ја поправила шминката, ја облекла венчаницата и отишла да слави без вереникот бидејќи, како што вели, „не сакала тажен ден“. Моите девери, семејството и пријателите останаа покрај мене. Многу ми беше важно овој ден да го поминам со моите родители кои се веќе постари и секогаш се плашев дека нема да можат да присуствуваат на мојата свадба. Танцував со татко ми, а моите пријатели беа со мене цело време – изјавила таа.

Иако не се омажи, се фотографираше во венчаницата, танцуваше, одржа говор и уживаше. Таа не сакаше целиот труд и пари да одат залудно. По венчавката, нејзините пријатели започнаа кампања GoFundMe за да и помогнат на невестата да ги покрие трошоците за свадбата.