Ферари удри во излог (ВИДЕО)

Купувачите кои се упатија на божиќен шопинг во Андора го доживеаја шокот во својот живот претходно оваа недела, кога Ферари „512 TR“ удри во излог пред трговски центар.

Несреќата се случила во општината Сан Јулија де Лорија во Андора. Локалните медиуми забележуваат дека во несреќата се повредени возачот (82), сопатник (59) и работник во трговскиот центар (44), кои со потрес на мозокот пред отпуштање биле пренесени во болница.

Медиумите објавија дека италијански егзотичен автомобил се движел кон север во близина на трговскиот комплекс кога удрил во ограда на патот, преминал неколку ленти и удрил во голем излог. Се верува дека брзината била фактор за несреќата.

Сликите и видеата направени на местото на настанот покажуваат дека „512 TR“ претрпел голема штета. Предниот дел на возилото го одзеде најголемиот дел од ударот и браникот целосно се откина.

Покрај тоа, хаубата била целосно искршена. Најверојатно и долниот дел од Ферарито поминал со значителни оштетувања.