Филмска одмазда: Ja повикале да пее на свадбата на бившиот и девојката со која ја изневерувал

Александра го криеше лицето во првиот дел од вечерта, но кога парот излезе на подиумот на првиот заеднички танц, таа почна да го пее хитот Александра Стар, амбициозна кантавторка од Калифорнија, доживеа шок кога беше поканета да настапи на свадбата на нејзиното поранешно момче со девојката што ја изневерил пред една година.

Музичарката, која рече дека била во врска со неименуван маж повеќе од пет години пред да дознае дека тој изневерувал минатата есен, објасни дека работи како „кавер пејачка“, што значи дека често се вклучува за оние кои не можат настапуваат на локални настани.

Така, кога и се јавил шефот на бендот кој нејзиниот поранешен го ангажирал за неговата свадба и ја замолила да го заземе местото на нивната пејачка, таа почувствувала дека тоа е знак и го искористила како совршена можност за одмазда.

Нејзината поранешна љубов доживеала голем шок кога почнала да ја пее песната „Before Heats“. Таа потоа го поли со вода пред да излезе од венчавката во драматичен момент што беше снимен и споделен на TikTok.

Александра го чуваше своето лице во првиот дел од вечерта, но кога парот излезе на подиумот за нивниот прв заеднички танц, таа почна да го пее кантри хитот, кој е за одмазда на неверниот поранешен, свртувајќи се кон гостите, па сите можеше да и го види лицето.

Изгледа дека на младенците им било крајно непријатно кога сфатиле кој ја пее на нивната свадба, додека пријател на младоженецот се обидел да ја избрка Александра од венчавката.


Таа објави клип од шокантниот момент на апликацијата за видео стриминг минатиот месец, каде што брзо стана вирална – собра повеќе од девет милиони прегледи за неколку дена и остави многу луѓе во шок.