Хит на интернет: Горила влета во зоолошка градина како холивудска ѕвезда(Видео)

На видеото се слуша смеа, а Тиктокер вели дека се исплашила

Тиктокер Тина Флик објави видео од неочекуваниот упад на горилата низ отворот, кој потоа се лизна по подот сè до стаклото, пред кое се најде изненадената посетителка.

За да го направи впечатокот целосен, горилата го сврте грбот и со став тргна кон отворот, но не заборави уште еднаш да се заврти и да и даде важен изглед на тимот посетители.

На видеото се слуша смеа, а Тиктокер вели дека се исплашила. Видеото стана вирално и собра милион прегледи и над 10 милиони лајкови.

„Па, така влегуваш“, коментира еден тиктокер, додека друг додал: „Дури и се смее, ова го правел и порано“.

Откако видеото стана вирално, се дозна дека се работи за горила по име Cenzoo, мрзлив 26-годишник кој живее во зоолошка градина во Колумбија, Јужна Каролина. Cenzoo сака да се одмора и сака да јаде свежо овошје и лиснат зеленчук, а како што можевме да видиме, сака да се покажува најдобро што може.

@its_just_me0215 #cenzoo #gorillatag #slideshow ♬ original sound – Tina Flick