Хороскоп за пари – очекувајте посветена работа во 2023 година (втор дел)

Доколку за пари ви се допадна првиот дел од нашиот хороскоп, останатите знаци ќе ги чекате во продолжение.

Дали веќе сте направиле годишен инвестициски план? Ако не сте, сега е дефинитивно време да го направите тоа. Без разлика дали сте задоволни од вашиот статус во моментов, ќе ви стане кристално јасно оваа година. Не постои универзално правило за развој на сопствената кариера, но има три основни карактеристики: добра основа, доверливи луѓе и паметни инвестиции.

Како вашиот хороскопски знак ќе инвестира пари и во кој момент би било добро да не ги трошите залудно. Како и да е, се раководите од изреката дека само оние кои ги држат рацете отворени можат да загубат и да победат.

Вага
Во 2023 година се очекува огромна промена во погледот на светот, отсекогаш сте биле вљубеници во скапата работа, но кога Јупитер на 15 мај ќе влезе во вашата осма куќа на духовноста, ќе го изгубите интересот за материјалните работи. Поддршката што ја добивате од емотивниот партнер е толку силна што за кратко време можете да ги постигнете сите работни цели. Останувате фокусирани на вашата моментална кариера, а најдобро време да побарате унапредување што навистина го заслужувате е помеѓу 7 мај и 4 јуни, а потоа повторно од 4 до 28 декември.

Шкорпија
Мора да останете смирени, фокусирани, прибрани на се што се случува околу вас. Научете да работите под притисок и оваа способност за совршена координација во тешка ситуација ќе доведе до самиот врв на пирамидата! Дали е време да започнете сопствен бизнис? Да! СЗО? Во секој можен момент. Влијанието на сите аспекти што ќе се случуваат во текот на годината ќе се намали или едноставно нема да дадете смисла, бидејќи вашата цел е само една! Најсреќниот период во годината е помеѓу 1 јули и 9 декември, а тоа е повеќе од доволно време да го промените начинот на живот, да ги подобрите финансиите и да заштедите пари за да покажете колку сте моќни.Сатурн влегува во вашата петта куќа на креативноста на 7 март, комбинирајќи ја со технолошки фокусираното влијание на Уран во вашиот знак што датира од 2018 година.

Шкорпија, пробајте се бидејќи оваа година небото е граница!

Стрелец
Од 2008 година го имате Плутон кој беснее во вашиот финансиски сектор, оваа година веќе заминува и во периодот од 23 март до 10 јуни ќе ви донесе нови значења и идеални начини да заработите пари и да го контролирате. Да се ​​биде импулсивен трошач на крајот ќе ве скрши. Исто така, периодот околу 15 мај е исклучиво дозволен за вас, бидејќи Јупитер во тој период е во Бик, доколку успеете да се придржувате до стандардите што си ги поставивте, ќе ги видите првите финансиски резултати во текот на серијата. Кога ќе го погледнете однапред, ќе бидете свесни дека вашиот финансиски раст ќе биде малку побавен кога Јупитер ќе биде ретрограден помеѓу 4 и 30 септември.

Јарец
Годината ја започнувате силно бидејќи Венера е во вашата втора куќа (на парите), која најавува дека и ќе добивате и ќе изгубите пари, но како и секогаш ќе најдете идеални решенија за брза и лесна заработка. Од 23 март до 10 јуни, Плутон ќе направи кратко патување до вашата втора куќа и ќе ви донесе долгорочни индикации за заработка. Обидете се да имате што повеќе забава и уживање, бидејќи така ќе привлечете повеќе можности за работа.

Водолија
Водолии, време е да владеете со финансискиот свет! Она што се очекува во текот на 2023 година не го очекуваат сите знаци. Од понуда за работа до патување и забава. Забавното и корисното го комбинирате на совршен начин и поради тоа вашата кариера ќе остане уште подобра. Исто така, можете да ги очекувате најдобрите вести од 15 мај, бидејќи Јупитер тогаш ќе го осветли секторот на вашето семејство и дом. Ако сакате да купите имот, ова е вистинскиот момент.

Риба
Од 1 јануари до 15 мај моќниот Јупитер ќе биде во вашиот хороскопски дом. Иако ова е обично добар транзит, ќе има малку поинаков ефект врз вас. Конечно, ќе направите листа на приоритети и нема да трошите пари на работа што не ви треба. Во вториот дел од годината, среќните ѕвезди се преселуваат во секторот во кој владеат комуникациите, пишувањето, трговијата и медиумите. Па, ако ги земете предвид овие аспекти поврзани со вашата работа, можете да очекувате промоција!

Доколку го пропуштивте првиот дел стиснете ТУКА