Цел живот погрешно ја користиме кесичката за подарок: Ова е финтата (ВИДЕО)

Завиткувањето подароци секако не е најинтересното нешто што го правите пред да одите на забава. Неправилно сте ја исечиле големината на украсната хартија, се гледа леплива лента на рабовите, сте направиле лош лак…

А потоа на TikTok се појави едноставно и брзо решение за завиткување подароци и луѓето се само воодушевени. Тиктокерка Ксенија Сен со своите придружнички споделила едноставен трик, за кој ви треба украсна чанта, минута време, а во видеото ветува и дека тој што ќе го добие подарокот ќе биде многу изненаден.

„Земете го крајот на секоја лента на торбата и провлечете ја низ дупката од спротивната страна, како што можете да видите на видеото. Кога ќе го направите тоа, само треба да ги повлечете лентите од секоја страна за да ја затворите чантата – рече Ксенија додека го демонстрираше својот трик во видеото.

Неговите ленти имаа стопери на краевите, па целата постапка беше поедноставна и побрза. Видеото стана вирално на социјалните мрежи, со повеќе од 700.000 прегледи на TikTok.

Многумина и се заблагодарија, бидејќи не им паднало на памет дека можат да направат такво нешто, а некои дури и на шега рекоа дека повеќе учат на TikTok отколку на училиште. Имаше и такви во коментарите кои беа изненадени што луѓето сè уште не слушнале за тоа.

@kseniasenn

Did you know this?! 🤯 #lifehack #tipsandtricks #giftbaghack #usefultip

♬ original sound – Ksenia