Ја избркав свекрвата од насиот кревет,а потоа почна драма:Она што го направи мојот маж ме шокира!

Корисниците не веруваа во она што го читаат

Една жена неодамна ги шокираше форумџиите со своето искуство, кога нејзината свекрва требаше да преноќи во куќата на нејзиниот син, но со едно необично барање.

Таа во објавата на „Редит“ рече дека таа и нејзиниот сопруг со кој е во брак само девет месеци живеат во друг град во врска со неговите родители. Една петок навечер мајка му се појавила од никаде, тврди таа, пренесува „Мирор“.

Кога дошло време за спиење, свекрвата, која ја опишала како личност која не почитува ничија приватност, ја замолила да спие во брачниот кревет на парот, откако ја заклучила вратата за никој да не и пречи. .

„Ова беше бизарно за мене, но јас љубезно го одбив и предложив други опции како гостинска соба, кауч или душек на надувување, но таа не се откажа. Ова започна кавга меѓу нас двајца. За време на расправијата и реков дека не сакам да се оддалечам од своите работи, но таа скокна врз мојот сопруг и рече: „Немој само да стоиш таму! Кажи нешто!” Таа сфати дека како да се обидувам да ја избркам и почна да плаче, што го вознемири мојот сопруг“, напишала жената во објавата.

До полноќ целата ситуација била завршена, па свекрвата си заминала, а нејзиниот сопруг потоа експлодирал врз неа. Тврдел дека таа не ја почитувала неговата мајка, која била „гостин во нивната куќа“. Потоа тврдел дека тоа е и негова спална соба, а не само нејзина и по расправијата отишол во хотелот каде престојувала мајка му.

Следниот ден им кажа на сите што се случило и целото семејство ми се налути, а сега мојот сопруг се жали дека се обидувам да ја уништам врската меѓу него и неговото семејство и да ги оттурнам од него“, се пожалила жената.

Не верувајќи во она што го читаат, корисниците на Редита веднаш застанаа на нејзината страна.

„Па таа беше ГОСТИН, гостите спијат во гостинска соба, затоа и постои!!!“, „Ако не тргнете сега, гарантирам дека ќе биде полошо“, „Не може да го види непочитувањето на неговата мајка покажува“, напишаа корисниците.