Ја прекинала врската со своето момче од како дознала дека тој ја тестирал дали е со него само заради парите што ги поседува

Постојат многу фактори кои им помагаат на луѓето да разберат дали се во добра и здрава врска. Се разбира, нормално е да поминете низ некои подеми и падови, да искусите некои разлики и да работите на нив за да имате подлабока и позначајна врска со друга личност. Но, понекогаш има работи кои едноставно е премногу тешко да се игнорираат и тоа станува причина поради која луѓето одлучуваат да одат по својот пат.

Една корисничка на Reddit решила да ја сподели ситуацијата во која делумно интервенирала откако дознала дека нејзиниот брат и неговата девојка раскинале, пишува Bored Panda. Жената ја започна својата приказна откривајќи дека има 27-годишен брат чија напорна работа го направила успешен и богат човек. Братот се забавувал со жена со која се спријателила бидејќи имале многу слични интереси.

Еднаш додека се допишувале девојката открила дека би и било чудно да остане во контакт со неа бидејќи раскинала со нејзиниот брат, пренесува Тузлански.ба. Сестрата не знаела за ова и била љубопитна да дознае што се случило бидејќи никогаш не видела дека двајцата се караат или имаат некакви несогласувања. Девојката објаснила дека и е доста од тестирањето од страна на нејзиното момче, кое не можело да ја отфрли идејата дека е со него само поради неговите пари и богатство.

Таа и кажала на неговата сестра за времето кога тој оставил изводи од банка на нивниот кревет, а потоа чекал да види дали таа ќе ги погледне тие хартии, а потоа веднаш заклучила дека нејзините постапки значат дека таа бара само финансиска корист. Девојката на нејзиниот брат откри дека тој тестирал дали е со него само за финансиска добивка. Потоа следела друга ситуација кога дечкото им предложил да одат во скап ресторан каде што потрошиле 500 долари на вечера, по што мажот рекол дека го заборавил паричникот дома, па таа на крајот ја платила сметката.

Дошол и до тој степен што девојката му купила скапи подароци како играчка конзола и нови бандажи за автомобил, но ништо не добила од него. Кога неговата сестра го прашала дали е вистина дека не и верува на својата девојка и дека таа мисли дека е „копач на злато“. ах, тој се скрши велејќи дека таа била со него само поради неговите пари и подароци. Тој не криеше дека се обидел да ја „фати“ својата девојка, наведувајќи дека е тешко да се живее во свет во кој жените се обидуваат да го искористат.

Ваквото однесување доведе до раскинување со неговата девојка. Мажот се согласил да ја „тестира“ својата девојка бидејќи само така знаел дека таа не го користи. Тој, исто така, беше сигурен дека не и се допаѓа како што е бидејќи беше прилично вознемирена откако мораше да потроши 500 долари за вечера. Неговата сестра потоа го прашала дали мисли дека девојката не е вознемирена затоа што била учителка и не заработувала доволно пари за да ги потроши на раскошни вечери.

И покрај тоа што сестрата била прилично згрозена од однесувањето на нејзиниот брат, мажот не видел дека тоа е негова вина. Тие двајца на крајот се скарале бидејќи таа почувствувала дека нејзиниот брат сето тоа го нацртал на себе, мислејќи дека жените се заинтересирани за него поради неговото богатство.