Јaсмина се заљубила во бездомник, му направи нови заби – му ја среди косата: СЕГА СЕ ВЕРНИ И ИМААТ ДВЕ ДЕЦА

Иако најголемиот дел од љубовта денес започнува со „мечевство“ на апликациите за запознавање, нивната приказна звучи како извадок од роман. Имено, Јасмина Гроган се заљубила во бездомникот Макол Мурси кога го видела пред супермаркет. Таа решила да му понуди пари, но тој одбил. Гледајќи дека има проблеми со тешките кеси, се понудил да и помогни. „Еден ден запознав бездомник во супермаркет. Му ги понудив парите, но тој одби да прифати. Отидов во супермаркет по намирници, но не можев да престанам да мислам на него.

Излегов надвор и го прашав дали сè уште можам да му помогнам некако, но тој рече не. Ме праша дали ми треба помош да ги носам кесите до таксито што ме чекаше. Реков да. Го прашав дали сака да му донесам нешто за јадење. Нему му беше непријатно, но тој одговори потврдно, па заедно излеговме на вечера“, изјави Јасмина. Тој тврди дека долго време разговарале за неговиот живот. Јасмина решила да му купи мобилен телефон за да останат во контакт.

Благодарен што Јасмина му покажа таква дарежливост, Макаулеј и напиша порака: „Ми го разубави денот, многу ти благодарам за се, неверојатна си. Не можам да престанам да мислам на тебе“. Таа одговори: „Не мора да ми се заблагодаруваш, не можам да те извадам од глава“. Тогаш Јасмина го прашала дали може да го однесе на ручек. Повторно излегле заедно, а по ручекот завршиле кај неа дома. „Му донесов нова облека и му реков дека може да преноќи, но на крајот остана многу подолго од една ноќ. Веднаш се заљубивме. Знаев дека тој е вистинскиот човек за мене. Беше толку добар и убав“, вели Јасмина.

Јасмина откри дека биле на неколку состаноци, а тој решил малку да поработи на својот изглед. Ја избричи брадата, доби нови заби и почна да работи на нова работа. „Оттогаш не се разделивме“, вели Јасмин. Тврдат дека се многу среќни, верни и дека имаат две мали деца. „Мило ми е што нашите патишта се вкрстија и веруваме дека се се случува со причина. Тој ми го направи животот многу подобар и не можам да го замислам животот без него“, изјави Јасмина.

Бидејќи таа често објавува заеднички фотографии и видеа на Инстаграм и ТикТок, тие добија безброј пораки за поддршка, нежност и ентузијазам, а многумина ја нарекуваат „ангел на земјата“ и велат дека се заслужуваат еден со друг и имаат прекрасно семејство.