ЌЕ ВЕ НАСМЕЕ ДО СОЛЗИ: Откри дека сопругата го изневерува, па му напиша ПИСМО на љубовникот!

Мажот сфатил дека неговата сопруга има љубовник, па решил да му остави список со неговите барања во форма на оглас. Огласот објавен на американскиот адвертајзинг портал набрзо стана вирален!
Еве што напиша несреќниот, но сепак духовит сопруг: „Момчето што ја третира мојата сопруга. Многу добро знаеш кој си. Да, знам сè. Не, не се лутам, само сакам да ве прашам неколку работи:
Ве молам престанете да го напуштате подигнатото тоалетно седиште бидејќи секогаш излегувам дека сум jaс виновен.

Можеби ќе ми дадете шанса да одам на риболов почесто, но ве молам престанете да го пиете моето пиво. Во ред е да се напиеш неколку (Господ знае дека треба да пијам барем неколку пред да ми биде привлечна), но остави ми нешто затоа што морам да бидам со неа подолго од тебе. Ако сепак пиете се, купете повеќе или барем оставете ги парите на маса да купам. Би ве замолил да ставите нова ролна тоалетна хартија кога ќе ви снема. Поради некоја причина, син ми мисли дека не мора да се брише без хартија. Го чуваме под мијалник, но слободно предложете подобро место.

Кога ќе завршите со лекувањето на мојата сопруга, избришете се со нешто што може да се фрли. Кошницата со алиштата од десната страна од креветот е моја и алиштата се чисти иако таа не ги пере. Минатата недела излегов со дамка на мојата кошула (благодарам). Не кажувајте на моите деца дека сте нивни вујко. Можеби се мали, но не се ретардирани. Престанете да го зголемувате парното, јас сум тој што ги плаќа сметките.

Кога ќе ве праша „дали изгледам дебело во ова, кажи „не““. Можеби мислите дека различен одговор ќе ја натера да размисли дали ќе продолжи да јаде килограм сладолед дневно, но вие всушност и давате причина да оди да купи нови панталони кои ќе изгледаат подеднакво дебели. Престанете да ја јадете нашата храна. Минатата недела ги изеде сите колачи што мајка ми ми ги испрати за роденден. Мојата сопруга не зготвила ништо толку добро со години.

1Обидете се да ја префрлите тежината на другата страна кога седите во мојата фотелја затоа што правите вдлабнатина што ме влече надесно.И конечно, сакам да ви се заблагодарам што ја одведовте на ручек за Денот на вљубените. Таа не беше лута како и обично и порача само едно јадење. Со дополнителни пари, можеби ќе ги одведам децата во кино.

Се надевам дека ќе можете да го направите сето ова за мене. Ако го направите тоа за мене, ќе ве известам кога нема да бидам таму и колку долго, за да не се грижите и брзате“.