Џина имала 108 КИЛОГРАМИ и го мразела својот живот: За 10 месеци беше буквално ПОЛОВИНА, едвај сте виделе ваква трансформација

Младата актерка Џина со години се дебелее, а килограмите и попречуваа да ја развие кариерата. Џина имала 108 КИГОЛА и го мразела животот: За 10 месеци беше буквално ПОЛОВИНА, едвај сте виделе ваква трансформација Џина Скиортино (24) практично пораснала со вишок килограми, а главната причина за проблемот бил фактот што боледувала од синдром на полицистични јајници.

“Од моето раѓање сум дебела. Секогаш се хранев здраво и вежбав колку што можам. На крајот мајка ми ме однесе на тест на крвта и откривме дека нивото на моите хормони не е избалансирано. Докторот рече: „Не сакам да и давам лекови.“ „Секогаш се сомневав дека нешто не е во ред, бидејќи не ослабев, што да правам“, ја започна својата презентација оваа млада дама.

Таа конечно одлучи во 2017 година да направи операција на желудникот, по што нејзиниот стомак беше намален за 15 отсто од нејзината оригинална големина и автоматски и се намали апетитот. Тоа беше клучот за нејзината трансформација – во следните 10 месеци го намали конфекцискиот број за четири, а ослабе вкупно 55 килограми.

Таа денес изгледа сосема поинаку, а вели дека конечно е навистина среќна и задоволна во своја кожа Со операција почнав да се хранам многу здраво и да вежбам. Не сакам никој да мисли дека е лесно затоа што не беше. Луѓето мислат дека операцијата е доволна за да доведе до губење на тежината, но тоа не е. Има многу луѓе кои направи операција и не успеваат бидејќи не ги променија навиките во исхраната и немаа доволно вољја“, истакна таа.

Џијана открива дека покрај физичката, се случила и далеку поважната – внатрешната промена и конечно почнала да добива посериозни улоги, кои не се резервирани само за „големите“ девојки. „Пред да ослабам, одвнатре бев сериозно вознемирена поради недостаток на самодоверба и малтретирањето што го доживеав додека растев. Бев толку несигурна што на моменти едвај излегував од дома. Секогаш се чувствував како одметник и дебела.

Момците никогаш не разговараат со мене Сега кога сум добро во телото ми е полесно“, заклучува таа. Денес, Џиана ја следат повеќе од 200.000 луѓе на Инстаграм, а таа редовно ги поттикнува и инспирира да се променат!