3,5 милиони прегледи на Тик-ток доби откако му падна свршеничкиот прстен во езерото

Британец реши да ја запроси својата девојка покрај езеро, но при судбоносниот чин, свршеничкиот прстен му падна во водата, додека пријателите снимале…

Рос Бамбер (26) ја запознал својата свршеница Гери Ешфорт пред пет години додека работеле заедно во старечки дом. Дошло време за „големото прашање“, па тој отпатувал со неа до едно езеро во Норфолк, во Источна Англија, клекнал на платформата над езерото, пред својата сакана и ја прашал дали таа сака да му биде сопруга… Но, работите не се одвивале според планот. Кога го отворил кутивчето, прстенот паднал низ празнина на подот и потонал во водата.

Кажи ми дека не е тоа што мислам!, извикна Гери покривајќи си ги очите со рацете. Прстенот чинел 1.000 фунти (1.161 евро). Бамбер брзо се снашол, па го пополнил калапот со друг прстен што нејзе веќе ѝ бил на прстот, па девојката одговорила – да. Следниот ден, тој ѝ купил друг прстен. Потоа, се вратиле на истото место и ја повториле сцената, но овојпат – успешно. Британецот вели дека сѐ уште се надева дека ќе го најде првиот прстен.

Разговарав со сопственикот на езерото и тој рече дека со задоволство ќе ни помогне да го најдеме прстенот. Гери беше многу вознемирена поради тоа што се случи, изјави Рос.

Видеото од несреќниот прв предлог на Тик-ток собра повеќе од 3,5 милиони прегледи.