Овој брачен пар 20 години се обидувал да добие дете: Кога се откажаа од...

Токму кога се откажавме од нашите напори за новороденче, Бог рече дека не се откажува од нас. Тој го стори невозможното! “Животот е полн...

АНДРЕЈ ОД ПРОСЈАК ДО БОГАТАШ: Открива како заработува и до 100.000 долари годишно

Андреј Јик живеел скоро пет години како просјак, а парите кои ги добивал ги штедел и покренал свој Јутјуб канал. Андреј денес е познат...

Самохрана мајка направила мал неверојатен дом!

Рано или доцна децата ги напуштаат семејните домови и започнуваат самостоен живот. Секако од време на време те посетуваат, но сепак си имаат свој...

ОСЛАБЕЛА НЕВЕРОЈАТНИ 55 КИЛОГРАМИ: Цел живот се борела со дебелината, а потоа променила една...

Тежела скоро 140 килограми кога сфатила дека не може повеќе да живее така и радикално го сменила животот! Сузан Рајан е мајка од Сан Франциско...

На 11 години девојче стана милионерка со едноставен рецепт на баба и!

Има само 11 години, а веќе заработува милиони. Неверојатно интелигентно 11-годишно девојче од Тексас штотуку склучи договор со 55 продавници на Whole Foods вреден...

89-годишен доставувач на пица доби 12.000 долари бакшиш, заплака од среќа (ВИДЕО)

89-годишен доставувач на пица остана во неверување кога еден од неговите редовни клиенити го награди со бакшиш од 12.000 долари. Дерлин Њуви не можел да...

(ВИДЕО) ПРИЧИНАТА ЌЕ ВЕ РАЗНЕЖНИ: Девојче за роденден доби само кутија со писмо, но...

Девојчето ја отворила кутијата со возбуда, извлекувајќи од неа изгужвана хартија, а потоа човекот покрај неа вика: „Сакам да го прочиташ ова”. На дното на...

Починал сам во старечки дом, но неговите зборови целосно ќе ве променат

Кога еден старец починал во еден дом за стари лица, сите верувале дека зад себе не оставил ништо вредно. Не можеле да веруваат кога...

Несуден младоженец купил невеста од Албанија – не ја дочекал ни првата брачна ноќ!

Еден несуден младоженец од Прокупље платил 1.500 евра на Агенција за посредување да му донесат невеста од Албанија, но таа избегала од неговатакуќа уште...

Пронашла 72.000 евра, а кога ги вратила парите на сопственикот нејзините соништа станале јаве

Чесните личности ги има многу малку, но сепак постојат. Оваа приказна за една навистина чесна, добра и храбра жена е навистина несекојдневна. Ана Круз е...

Follow us

0фановикако
0следбенициследете
0претплатницисе претплатите

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ