Простор од 24 квадрати го претворил во удобен стан: Со добра организација овде има...

Верувале или не, овој човек во стан од 24 квадрати сместил сè што е потребно за живот и нормално функционирање. Тука се дневната и спалната...

ЈА ШПИОНИРАЛ СОПРУГАТА ПРЕКУ СКРИЕНА КАМЕРА, А ТОА ШТО ГО ВИДЕЛ ГО ОСТАВИЛО БЕЗ...

Овој маж признал дека ја шпионирал својата сопруга преку камерата за дадилката и дека останал запрепастен кога видел што прави таа. Татко на близнаци изјавил...

Мојот сопруг има најдобра пријателка 10 години, а сега и јас ја засакав

Мојот сопруг има најдобара пријателка околу 10 години. Таа понуди да дојде кај нас на одмор, а јас одбив, рече оваа жена во својата...

МАЈКИТЕ НА КРИТИКА: Какви се тие мајки што одат по кафани?

Честа мета на критики се мајките кои водат сметка за себе. Некои луѓе мислат дека имаат право да навлегуваат во туѓата приватност и да...

Во овој хотел ноќевањето чини само едно евро, но овој услов мора да го...

Јапонскиот хотел “Бизнис Рјокан асахи“ во градот Фукуока има тарифа за ноќевање од 130 јени (1 евро), но под еден услов. Условот за сето...

Искрена исповед на една мајка и жена: Си недостигам самата на себе!

Вчера седев во кафана и јадев рибја чорба, кога одеднаш почнав да ги слушам старите познати песни. Почнаа да ми течат солзи. Мислам дека...

Неколку причини зошто треба да прифатите работа за 200 или 250 евра: Тоа ќе...

Полесно е да си најдете работа, кога веќе имате таква. Работодавците сакаат да вработуваат луѓе кои се сметаат за зафатени. Малку работодавци гледаат со...

Пристигнал од ноќна смена и сакал да отспие, но на прагот видел чудо од...

Откако работел десет часа ноќна смена, Мајкл од Флорида решил да се врати дома и да отспие. Меѓутоа, пред прагот го дочекал алигатор, кој...

Мотивиран вработен ќе сработи двојно повеќе отколку што е платен

Мотивацијата претставува вроден ентузијазам на вработениот за да се остварат активности поврзани со работата. Мотивацијата е внатрешен нагон што го мотивира поединецот да одлучи...

Тајната на среќните брачни парови

Вашето срце се разнежнува секогаш кога ќе здогледате насмеани пензионери кои сè уште шетаат фатени рака за рака и се гледаат со заљубен поглед?...

Follow us

0фановикако
0следбенициследете
0претплатницисе претплатите

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ