Седум пријатели купиле вила во која планираат заедно да ја поминат својата старост

Се започна како шега кога во 2008 година седумте најдобри пријатели од Кина се согласија да остарат заедно во куќата од соништата во која...

(ВИДЕО)Ја однел девојката во трговскиот центар и таму и подготвил нешто што неа многу...

Двајца млади луѓе дојдоа во трговскиот центар да ги разгледаат работите за куќата. Кога пристигнаа, работниците изведоа танц со музика. Девојчето мислеше дека тоа е...

Кога ја смени фризурата, изгледаше сосема поинаку (ВИДЕО)

Кога ја смени фризурата, изгледаше сосема поинаку, како да е друг маж. Станува збор за човек по име Френки (65). Актер од Њу Јорк,...

(ВИДЕО) Близнаци родени во 25 -та недела од бременоста

Малиот Дилан и Диниол од Велика Британија родени се прерано, во 25 -та недела од бременоста. Дилан тежеше малку повеќе од 900 грама, а...

Однадвор изгледа како обична куќа, но кога ќе ја видите внатрешноста…

Оваа американска куќа може да изгледа како нормален дом однадвор, но всушност е далеку од нормалната. 53-годишната сопственичка Мишел Кардер од Мичиген го уредила...

(ФОТО)Нејзината баба (102) не можеше да оди на свадбата, невестата направи нешто прекрасно

Кога бабата на Тара Фоли од Неапол, Флорида, Стазија започна да живее во хоспис минатата година, главната медицинска сестра ја праша 102-годишното бабичка дали...

Мојот сопруг има најдобра пријателка 10 години, а сега и јас ја засакав

Мојот сопруг има најдобара пријателка околу 10 години. Таа понуди да дојде кај нас на одмор, а јас одбив, рече оваа жена во својата...

Овие луѓе живеат и до 145 години! Еве ја нивната тајна (ВИДЕО)

Во изгубеното кралство високо на Хималаите, на една од екстремните точки на северна Индија, на границата со Кашмир, Кина и Авганистан, живее народ со...

Ова е една од најглупавите работи што можат да ви се случат кога ќе...

Понекогаш е доволно да го исклучите мозокот неколку секунди и веќе ви се случува нешто што звучи неверојатно за секој нормален човек. Оваа постара...

(ВИДЕО)Близначки беа разделени 66 години. Погледнете како изгледаше нивното обединување!

По 66 години разделба, близначки конечно се обединија. Eлени Вилсон и Кет Милнс имаат 76 години. Со децении живееја само неколку километри, но не знаеја...

Follow us

0фановикако
0следбенициследете
0претплатницисе претплатите

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ